Senaryoda Diyalog Yazımı konulu ücretsiz webinar'ı izle!

çocuklar için senaryo kursu, senaryo yazma eğitimi


Çocuklar İçin Online Senaryo Okulu

 

İstanbul Sinema Atölyesi’nde “Çocuklar için Online Senaryo Okulu” yeniden başlıyor! ☀️
Yoğun isteğiniz üzerine İ.S.A.’da yetenekli bıdıklar için online senaryo kursunun bu yılki kayıtları açıldı.
Eğer yazmaya ilgisi ve yeteneği varsa, bu kursta hem eğlenecek hem de geleceğin senaristi olmak için kocaman bir adım atacak.
Çocukların hayal gücünü, yazmaya olan ilgilerini ve yazım tekniklerini geliştirecek olan bu kurs, onlara yaşlarına uygun bir proje geliştirmeyi ve senaryo yazmayı öğretecek.
Eğitmenliğini İ.S.A. eğitim koordinatörü Çiğdem Köse’nin üstleneceği kurs 18 Haziran Cumartesi akşamı derslere başlayacak ve toplam altı hafta sürecek.
Kurs boyunca öğrenciler, karakter tasarlamayı, düşledikleri hikayeleri kurgulamayı, senaryo yazmanın temel ilkelerini ve teknik yazımını öğrenecek; bol bol pratik yapacak, ayrıca eğitim sonunda yönetmen @dursun.gultekin ile tanışma şansı bulacaklar.

Kursun toplam ücreti 3600 Türk Lirası’dır.
Kurs ücreti havale / EFT ile peşin veya kredi kartına 12 taksit ile ödenebilmektedir.

Başlangıç tarihi: 18 Haziran Cumartesi, saat 20:00.

Ödeme bilgileri aşağıdaki kayıt formunu doldurmanızın ardından tarafınıza e-posta ve telefon aracılığıyla gönderilecektir.
Sınırlı kontenjanda yerinizi almak için şimdi kayıt olun!

Çocuklar İçin Senaryo Okulu Kayıt Formu

13 yaşındaki kızım katıldı kursa, ancak biz evde ailecek katılmış kadar olduk. Son derce keyif aldı kızım, hemen hemen her dersten sonra öğrendiklerini bize anlattı, evde ödevlerine ortak olmaya zorladı. Gelişimi için birçok ek kursa ve etkinliğe katılmasını sağlamaya çalışıyoruz ama senaryo okulu onu bu kadar heyecanlandıran tek kurstu. Sevecen ve sabırlı öğretmenine sonsuz teşekkürler…

Sıkça Sorulan Sorular

Atölyemiz ile ilgili aklınıza takılanlara cevaplar

Senaryo kursu tamamen online olarak tasarlanmış bir kurs; şimdilik yüz yüze eğitim planlamıyoruz, ama hep dediğimiz gibi, İstanbul’da olan öğrencilerimizle arada bir çay partileri yapmayı planlıyoruz.

Dersleri Google Meet uygulaması ile yapıyoruz. Telefondan, tablet veya bilgisayardan bağlanmak kolay ve mümkün.

Bizim derslerimiz hocanın anlattığı, öğrencinin pasif biçimde dinlediği türden dersler değil. Ortamınız uygun değilse kamera açmak zorunda değilsiniz elbette; ancak mutlaka düzgün çalışan bir mikrofonunuz olmalı.

Evet, elbette. Daha önce hiçbir senaryo eğitimi almış olmanıza gerek yok; kurs müfredatı sıfırdan başlayarak ileri seviyeye doğru evriliyor ve sizin için uygun.

Hayır, lise düzeyinde kompozisyon yazabilen herkes senaryo yazabilir; senaryo edebi bir metin değildir, sadece öğrenmeniz gereken bir formatı ve matematiği var. Bu, senaryo yazmayı küçümsemenize neden olmamalı; yazmak kesinlikle kolay değildir, fakat fazladan bir edebi yazım becerisi gerektirdiği söylenemez.

İlginç gelebilir ama biz siz yorulana kadar ders yapıyoruz. Evet, özellikle soruyorsanız minimum üç veya dört saat denebilir; ama daha uzun sürdüğü de hiç nadir değil.

Elbette, ama ücret iadesi almak için bunu yetişkin sınıflarında ilk 15 gün; çocuk sınıflarında ise ilk 7 gün içinde yapmalısınız; çünkü ibelirtilen süreler aşıldıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır. Lütfen senaryo yazmanın sizin için sadece bir heves mi, yoksa derin bir tutku mu olduğunu gelmeden önce iyice değerlendirin.

Bir yıllık kurs boyunca üzerinde çalışacağınız projelerin temel hikayelerini biz vereceğiz; içini siz dolduracaksınız. Bütün sınıf önce bireysel olarak çalışacak, ardından zaman içinde ortak yazımı da tecrübe edeceksiniz.

Sınıf arkadaşlarınızla beraber üzerinde çalışacağınız senaryolar siz tamamladığınızda yönetmen tarafından yapımcılara götürülecek ve satılmaları halinde evet, film olacak. Film jeneriğinde sizin adınız yer alacak ve ayrıca satış bedeli projede yer alan öğrencilere eşit pay edilecek.